728 x 90

Redakcja wybiera najlepsze gry planszowe. Poznaj nasz ranking

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Redakcja wybiera najlepsze gry planszowe. Poznaj nasz ranking

Gry planszowe już od kilku lat cieszyły się dość sporą popularnością, ale obecnie przeżywają istny renesans! Na ten stan rzeczy wpłynęła niewątpliwie pandemia koronawirusa. Zamknięci w domach, pozbawieni rozrywek i znudzeni oglądaniem filmów i seriali, szukamy alternatywnych sposobów na relaks i zabawę. No i tu z pomocą przychodzą gry planszowe! W którą warto zagrać?

5. Dobble

To gra rozwijająca refleks i spostrzegawczość. Przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym graczom.

4. Taboo

Jak przekazać swojej drużynie hasło, gdy nie można powiedzieć słów zapisanych na kartoniku? Tu potrzebna jest wyobraźnia i spryt! To gra, która dostarczy wielu niezapomnianych chwil i zabawnych wpadek!

3. Monopoly

Eurobiznes, jak i Monopoly to gry klasyki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Obie wracają do łask i cieszą się niesłabnąca popularnością. Co więcej, w sklepach można znaleźć różne ciekawe wariacje np. monopoly rozgrywające się w świecie Gry o Tron!

2. Scrabble

Kolejna nieśmiertelna gra, która chyba nikomu się nie znudzi. Co więcej, zmusza do intensywnego myślenia, rozwija kreatywność, spryt i wzbogaca słownictwo.

1.Wsiąść do pociągu

Gra polegająca na układaniu tras kolejowych na mapie Stanów Zjednoczonych, Europy czy Azji. Tu liczy się czas, spryt i dobra strategia. Punkty otrzymuje się za każdą wybudowaną trasę, ale także stworzenie jak najdłuższego połączenia.

Przeczytaj też: 6 polskich kryminałów, które trzymają w napięciu do ostatniej strony

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

hobbplus
REDAKTOR
PROFIL

Powiązane artykuły

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *