6 polskich kryminałów, które trzymają w napięciu do ostatniej strony

Zainteresowania
6 polskich kryminałów, które trzymają w napięciu do ostatniej strony
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kryminały to książki skierowane do czytelników o mocnych nerwach. Trzymają w napięciu do ostatniej strony, pełne zniknięć, porwań, krwawych morderstw oraz nierozwiązanych zagadek. 

Trzeba przyznać, że polscy autorzy są świetni w pisaniu kryminałów. Potrafią prowadzić fabułę i zaskakiwać czytelnika na każdym kroku. Zebraliśmy 6 najlepszych polskich kryminałów, które musisz przeczytać w tym roku!

  1. Wojciech Chmielarz – Żmijowisko

Autor należy do grona najbardziej utalentowanych polskich pisarzy. Jego dorobek literacki zachwyca, dlatego nie mogło zabraknąć tu tej książki. Kryminał został napisany lekkim, prostym językiem, przez co bardzo łatwo się go czyta. Postacie są wyraźnie przedstawione, a opisy pozwalają wyobrazić sceny przedstawiane w książce. Znajdziecie tu cały wachlarz emocji: strach, miłość, nienawiść, zazdrość. To opowieść o dobru i złu, miłości i nadziei oraz o tym, jak jeden błąd może zniszczyć całe życie. Bez wątpienia finał opowieści na długo pozostaje w pamięci. 

  1. Remigiusz Mróz – Chyłka. Zaginięcie

To drugi tom opowiadający o bezwzględnej prawniczce, która mierzy się ze sprawami na pozór przegranymi. Kryminał opowiada historię trzyletniej dziewczynki, która znika z domku letniskowego rodziców. Sprawa zostaje zgłoszona na policję, jednak nie ma żadnych śladów uprowadzenia dziecka. Alarm się nie włączył, a drzwi i okna pozostały całe. Policja nie ma żadnych dowodów, więc stwierdza, że to rodzice zamordowali własną córkę. Zostają postawione zarzuty, a osądzeni zatrudniają mecenas Chyłkę i jej podopiecznego Kordiana Oryńskiego. Jak zakończy się ta sprawa? O tym na końcu książki! Pamiętajcie, że niemożliwe czasami staje się możliwe.

  1. Katarzyna Bonda – Sprawa Niny Frank

W książce po raz pierwszy na polskim rynku przedstawiono profilera ─ osobę, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem portretów psychologicznych. Kim jest Nina Frank i dlaczego o niej jest ta książka? W kryminale przedstawiona jest jako piękna, utalentowana i robiąca wielką karierę aktorka. W powieści przeplatają się dwie fabuły. Jedna to spokojne życie w Mielniku nad Bugiem, druga, bardziej szalona, opowiadająca o pełnej pokus Warszawie. 

Aktorkę poznajemy z dziennika internetowego, który prowadzi. Postać zostaje znaleziona martwa w swoim dworku nad Bugiem. To wtedy do małej miejscowości przyjeżdża Hubert Meyer ─ profiler. Analizuje przyczyny zabójstwa, przy okazji docierając do skrywanych przez siebie tajemnic. Odkrywa swoją mroczną stronę i tylko od niego zależy, co dalej z nią zrobi. 

  1. Marek Krajewski – Śmierć w Breslau

To kryminał, który przedstawił światu Mocka, człowieka kochającego krwawe zagadki i zmasakrowane ofiary. Akcja rozgrywa się w 1933 roku we Wrocławiu. Wszędzie panuje hitlerowska doktryna, miastem rządzą pieniądze i korupcja. Morderstwa są na porządku dziennym, a nocą lepiej nie wychodzić z domu. Powieść rozpoczyna się od krwawego morderstwa. Zostają znalezione dwie zmasakrowane kobiety, a na ścianie widnieje tajemniczy napis. To sprawa idealna dla detektywa Mocka, który do teraz cały wolny czas spędzał w domach rozkoszy…

  1. Remigiusz Mróz – Wotum nieufności

Mróz jako ceniony polski autor nigdy nie zawodzi. Tak też się stało w tym przypadku. Akcja książki rozgrywa się na tle afery politycznej. Jedna z głównych bohaterek, Daria Seyda, będąca marszałkiem sejmu, budzi się w nieznanym jej pokoju hotelowym. Nic nie pamięta z poprzedniego dnia, nie wie też, w jakim miejscu się teraz znajduje. 

W tym samym czasie Patryk Hauer odkrywa polityczny spisek, który może mieć wpływ na wszystkich ważniejszych polityków. Te dwie z pozoru całkowicie inne postaci połączy jedna sprawa i determinacja do jej rozwiązania. 

  1. Katarzyna Puzyńska – Więcej czerwieni

W powieści przenosimy się do małej miejscowości o nazwie Lipowa. Na początku poznajemy młodego policjanta, Daniela Podgorskiego. Jest upalne lato, mają to być dla niego kolejne, leniwe dni. 

Tymczasem okazuje się, że nieopodal Lipowej zostały zamordowane dwie dziewczyny. Ich ciała są brutalnie okaleczone, a podejrzenia padają na dzieło seryjnego mordercy. Sprawę prowadzi kontrowersyjna komisarz Klementyna Kopp. Policja bada sprawę, a Daniela Podgórskiego spotykają kłopoty. Jak skończy się ta historia? Przekonajcie się sami!

Przeczytaj też: Polskie filmy, na których premiery czekamy w 2021 roku

Zdjęcie główne: Amanda Vick/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*