Glamping, czyli luksus i nowoczesny camping w jednym

Rozrywka
Glamping, czyli luksus i nowoczesny camping w jednym
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy luksusowe warunki i obcowanie z przyrodą mogą iść ze sobą w parze? Okazuje się, że tak! Coraz większą popularnością cieszy się glamping, czyli komfortowa wersja tradycyjnego biwakowania. Na czym dokładnie polega ta forma nocowania na łonie natury?

Glamping to połączenie angielskich słów glamorous i camping, które możemy przetłumaczyć jako luksusowy camping. Taka forma biwakowania jest idealną opcją dla osób, które chciałyby spędzić trochę czasu na łonie natury, ale nie lubią rezygnować z takich udogodnień, jak klimatyzacja, kąpiel w wannie czy usługi spa. Glampingi można spotkać na całym świecie już od wielu lat. Również w Polsce taka forma wypoczynku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Glamping – nowoczesny camping w wersji glamour

Glamping może przyjmować różne formy, jednak jego cechami charakterystycznymi są łono natury na wyciągnięcie ręki i komfortowe warunki znane nam z hoteli. Bardzo często takie miejsca są aranżowane i prowadzone przez osoby, które same chciały żyć i pracować w wolniejszym tempie, blisko świata przyrody. Glampingi mogą oferować nie tylko piękne widoki i spokojny wypoczynek z dala od miejskiego gwaru, lecz także posiłki z lokalnych produktów czy naturalne zabiegi pielęgnacyjne dla twarzy i ciała. Jak wygląda glamping w praktyce?

Glamping w namiotach

Biwakowanie kojarzy się przede wszystkim ze spaniem pod namiotem, który na glampingu znajdziemy w wersji luksusowej – a więc wyposażony w meble, wannę czy prysznic, prąd, klimatyzację i inne udogodnienia. Wciąż jednak taki nocleg ma więcej wspólnego ze spaniem w tradycyjnym namiocie niż w pięciogwiazdkowych hotelu, przeżycia jednak są niezapomniane. Ciekawym rozwiązaniem są także namioty sferyczne, przypominające geometryczne kopuły. Często mają one duże panoramiczne okna, dzięki którym możemy podziwiać piękne widoki prosto z łóżka.

Domki na drzewach

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie o domku na drzewie? Nie wszyscy mieli możliwość realizacji tego marzenia za dziecinnych lat. Ale nic straconego! Jeśli pragnienie spania w domku na drzewie wciąż chodzi za Tobą, to wybierz się na glamping, który oferuje właśnie taką formę nocowania. W Polsce i innych krajach pojawia się coraz więcej domków na drzewach. Podobnie jak namioty, są one wyposażone w liczne udogodnienia, zapewniające komfortowy wypoczynek. To z pewnością wyjątkowe miejsce na romantyczny weekend we dwoje.

Mongolskie jurty

Na glampingach coraz częściej spotyka się również mongolskie jurty, które charakteryzują się okrągłą formą, sprzyjającą wyciszeniu organizmu, regeneracji i uspokojeniu. Zbudowane z naturalnych materiałów jurty mogą być wyposażone w duże łóżka, łazienki czy nawet kominki typu koza opalane drewnem.

Indiańskie tipi

Jeśli uwielbiasz indiańskie klimaty albo szukasz czegoś, co zachwyci Twoje dzieci, wybierz glamping z namiotami tipi. Nocleg w charakterystycznym namiocie sprawi, że poczujemy się jak prawdziwy indianin. Najlepsza jednak będzie bliskość natury. A w okolicy na pewno znajdziemy miejsce na rozpalenie ogniska.

Bańka

Nocleg w przezroczystym, okrągłym namiocie przypominającym bańkę musi być niezwykłym przeżyciem. Lubisz nocami patrzeć w niebo i podziwiać gwiazdy? Ta forma glampingu z pewnością przypadnie Ci do gustu. To także kolejny sposób spędzenia romantycznego weekendu.

Zdj. główne: chulmin1700/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*