Redakcja wybiera najlepsze gry planszowe. Poznaj nasz ranking

Rozrywka
Redakcja wybiera najlepsze gry planszowe. Poznaj nasz ranking
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gry planszowe już od kilku lat cieszyły się dość sporą popularnością, ale obecnie przeżywają istny renesans! Na ten stan rzeczy wpłynęła niewątpliwie pandemia koronawirusa. Zamknięci w domach, pozbawieni rozrywek i znudzeni oglądaniem filmów i seriali, szukamy alternatywnych sposobów na relaks i zabawę. No i tu z pomocą przychodzą gry planszowe! W którą warto zagrać?

5. Dobble

To gra rozwijająca refleks i spostrzegawczość. Przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym graczom.

4. Taboo

Jak przekazać swojej drużynie hasło, gdy nie można powiedzieć słów zapisanych na kartoniku? Tu potrzebna jest wyobraźnia i spryt! To gra, która dostarczy wielu niezapomnianych chwil i zabawnych wpadek!

3. Monopoly

Eurobiznes, jak i Monopoly to gry klasyki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Obie wracają do łask i cieszą się niesłabnąca popularnością. Co więcej, w sklepach można znaleźć różne ciekawe wariacje np. monopoly rozgrywające się w świecie Gry o Tron!

2. Scrabble

Kolejna nieśmiertelna gra, która chyba nikomu się nie znudzi. Co więcej, zmusza do intensywnego myślenia, rozwija kreatywność, spryt i wzbogaca słownictwo.

1.Wsiąść do pociągu

Gra polegająca na układaniu tras kolejowych na mapie Stanów Zjednoczonych, Europy czy Azji. Tu liczy się czas, spryt i dobra strategia. Punkty otrzymuje się za każdą wybudowaną trasę, ale także stworzenie jak najdłuższego połączenia.

Przeczytaj też: 6 polskich kryminałów, które trzymają w napięciu do ostatniej strony

Zdjęcie główne: cottonbro/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*