Siłownia plenerowa – zestaw ćwiczeń, które odciążą Twoje plecy

Siłownia
Siłownia plenerowa – zestaw ćwiczeń, które odciążą Twoje plecy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia na siłowni plenerowej zyskują na popularności. Nic dziwnego, ponieważ aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Zobacz, jakie ćwiczenia możesz wykonywać na siłowni plenerowej, jednocześnie odciążając plecy.

Ćwiczenia odciążające plecy mają na celu przede wszystkim wzmocnienie odcinka pleców, który jest narażony na przeciążenia podczas wykonywania codziennych czynności. Bóle pleców mogą być wywołane też stylem życia i pracy – dotyczy to zwłaszcza osób spędzających większą część dnia w pozycji siedzącej.

Jak ćwiczyć na siłowni plenerowej?

Trening na siłowni zewnętrznej jest o tyle prosty pod względem technicznym, że mamy do dyspozycji urządzenia, które poprowadzą tor ruchu. Siłownia plenerowa może pozwolić odciążyć zmęczone mięśnie i partie ciała, a także poprawić kondycję i wyrzeźbić mięśnie. Plus tych ćwiczeń jest taki, że nie trenujemy przy użyciu ciężarów, więc łatwo jest wybrać ćwiczenia, które odciążą plecy i kręgosłup.

Żeby ćwiczyć na siłowni plenerowej, jak w przypadku każdej aktywności fizycznej należy pamiętać o rozgrzewce. Równie istotny jest odpowiedni ubiór, ponieważ trening na świeżym powietrzu często oznacza wykonywanie ćwiczeń w niższej temperaturze. Odpowiednia do ćwiczeń będzie odzież pitbull, która nie dość, że jest bardzo wygodna, to jeszcze spełni wymagania najbardziej wymagających osób pod względem estetycznym.

Czy siłownia plenerowa jest dobra dla każdego?

To rozwiązanie z pewnością dobre dla osób początkujących. Trening na maszynach na siłowni outdoor jest bardzo intuicyjny, a ryzyko urazów – ograniczone do minimum. Poza tym, to dobra forma aktywności fizycznej, z której można korzystać na zewnątrz, ciesząc się dobrą pogodą. Często obok siłowni zewnętrznej znajdują się place zabaw dla dzieci, więc tego rodzaju miejsce może być dobrym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną.

Zalety korzystania z siłowni zewnętrznej

Regularne treningi na siłowni plenerowej mogą przynieść szereg korzyści. Przede wszystkim poprawi się ogólny stan organizmu, wygląd ciała i samopoczucie. Korzystanie z odpowiednich urządzeń może poprawić kondycję, jednak najważniejsze jest to, że siłownia plenerowa jest dostosowana do potrzeb nawet najmniej doświadczonych osób. Pozwala ona zadbać o nawet minimalny wysiłek fizyczny, który jest przecież potrzebny każdemu.

Ćwiczenia odciążające plecy

Ból pleców coraz częściej towarzyszy wielu z nas. Jego przyczynami może być stres czy nieprawidłowa postawa. Żeby odciążyć plecy i zmniejszać ich ból, wystarczy często wykonywanie dziennie chociaż kilkunastu minut ćwiczeń. Zwiększamy wtedy ruchomość stawów i napięcie mięśniowe. Na siłowniach plenerowych znajdują się urządzenia, które pozwolą odciążyć plecy.

– Twister i Surfer – uchwyty trzyma się obiema rękami, a ruchy wykonuje poprzez przechylanie miednicy w obydwie strony. Te urządzenia świetnie nadają się do izolowania ruchu na tym odcinku kręgosłupa, który często jest „zastany” przez wielogodzinną pracę przy komputerze.

Masażer pleców i bioder – pozwala rozluźnić spięte mięśnie pleców. Masażer posiada ruchowe rolki masujące, które rozluźnią skurczone mięśnie.

– Wioślarz – wzmacnia mięśnie pleców i działa także na kończyny górne i dolne.

– Drabinka – podciągnięcia wzmacniają mięśnie ramion i pleców, a także dają możliwość rozluźnienia i rozciągnięcia spiętych mięśni.

– Prostownik pleców – zapewnia ruchliwość bioder, a dzięki temu, że obciążeniem jest jedynie ciężar ciała, stopień nachylenia jest zgodny z siłą odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Podczas wykonywania ćwiczeń na tym urządzeniu należy pamiętać o utrzymaniu prostych pleców.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*